středa 27. března 2013

Starší kresby postav

Následující kresby jsou různě staré, tedy spíš různě mladé - žádná z nich není vyloženě relikvie, myslím, že nejstarší (Faun) je z roku 2010.
První dvě jsou pokusy o můj vlastní akt, ale ten pas jsem si evidentně trochu přikrášlila :D Obličej realitě vůbec neodpovídá, chtěla jsem tam jen nějaký mít.Vždycky se mi líbily tyhle šavle. Ona přesně takováhle asi žádnou historickou předlouhu ani nemá, ale mně se prostě takhle líbila a basta.

Já jako hašašín.
Na skvělý nápad stát se hašašínem, kterýžto výraz jsem ještě včera touto dobou ani neznala (což byla hrozná škoda, a teď, s touto znalostí, už můžu s klidem v srdci umřít), mě přivedl Sikar, a to konkrétně tímto článkem.
"Asasín nebo též hašašín je označení pro členy sekty hašašínů. Jednalo se o arabskou sektu, jejíž členové prosluli následujícími věcmi. Oddaností svému vůdci, faktem, že se jednalo o chladnokrevné zabijáky a tím, že si dodávali odvahy a sjetosti pomocí hašiše. (...) V jiném významu slovo asasín v českém jazyce neexistuje." (Sikar)
Jistě se mi tedy nedivíte, že jsem si přesně toto vybrala jako svou budoucí kariéru, i když připouštím, že je to hlavně kvůli označení "hašašín".
Aby toho nebylo málo, nakreslila jsem hašašínku. Tedy jako sebe, chápete, i když v poněkud pozměněné podobě. Původně jsem sice chtěla podstoupit změnu pohlaví, ale to by trvalo hrozně dlouho, a navíc, přiznejme si to, kdo by chtěl být chlap, že. (Já vím, každý. Ale já chlapy umím kreslit ještě hůř než ženy, tak mi to nechte.)

Šáša. Srandovní, není-liž pravda?

A konečně Faun. Je to jen skica k tomuto obrázku
1 komentář: