úterý 26. března 2013

Průřez tvorbou

Za svůj osmnáctiletý život jsem počmárala moře papíru. Zveřejňuji zatím nepatrnou část výsledků (věřím, že někomu to k tomu, aby mu shořely oči, bude stačit).

Faun - prosinec 2010. Trochu nedodělané ruce, já vím. Plně jsem se totiž soustředila na ten zatracený kožich :D


Homo Octopus - duben 2011.
"Maličko jsem upravila představu mořské panny. Je pravda, že finální verze by pobláznila málokterého námořníka, ale na druhou stranu má alespoň šanci přežít pod vodou.
V prvé řadě jsem jí rybí ocas vyměnila za chapadla, protože chobotnice jsou jednoduše lepší - mají, stejně jako lidé, komorové oko, což souvisí s rozvinutým mozkem a tím také větší inteligencí.
Stejně jako chobotnice dýchá Homo octopus jedním párem žaber. Je pochopitelně vejcorodý. (Rozmnožuje se stejně jako chobotnice pomocí hektokotylového ramene.)
Zuby má uzpůsobené ke konzumaci krabů, ryb a jiných drobných mořských stvoření.
Trošku jsem mu inovovala hlavu. Lidský mozek je prý bez přísunu kyslíku schopen přežít tak tři minuty. Důvěryhodný zdroj (náš profesor biologie :D) uvedl, že je to také proto, že mozek, na rozdíl např. od srdce, nemá žádnou energetickou (tukovou) zásobárnu, ze které by v nouzi mohl čerpat. Tedy jsem mořské víle trochu zvětšila hlavu (čímž jsem mírně podpořila její chobotničí vzezření), aby se pod mozek ještě vešla nějaká ta zásobička tuku. Počítá se s tím, že spodní část hlavy tedy už nebude krytá lebkou, ale spíš tu bude nějaká svalová tkáň, vazivo nebo co já vím, prostě tak, aby neměla pevně danou velikost a mohla, jaksi, tloustnout a hubnout.
Homo octopus je vybaven bradovým výběžkem, který umožňuje artikulovanou řeč, a sluchovými membránami, ale fakt je, že schopnost artikulovaně mluvit pod vodou trochu ztrácí smysl. To se bude ještě muset nějak domyslet. :)"


Kat - květen 2011


Velikonoční animace - duben 2012. Tak nějak shrnuje můj postoj k jisté tradici.Slečny s hijaby - květen 2012Žádné komentáře:

Okomentovat